BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megrángatták a Genesist

2007. június 14. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tengerentúli részvényindexek szerdai erősödése megalapozta a hangulatot az öreg kontinensen, a BUX nyugat-európai társaihoz hasonlóan jókora emelkedéssel kezdte a napot. A hazai börzemutató később azonban a jó kezdéshez már nem tudott többet hozzátenni, a nap végi 26 753 pontos záróár persze így is egyszázalékos javulást jelentett. A blue chipek a globálisan optimista hangulat ellenére nem mutattak egyöntetű erősödést, ketten lefelé, ketten pedig fölfelé mozdultak el. A legjobban a 17,4 milliárd forintos forgalmat generáló OTP szerepelt, emelkedését a JP Morgan elemzése is segítette. A jegyzés korrekció nélkül javult, az amerikai piacok nyitása után még a délelőttinél is elszántabb vevők érkeztek a piacra, így az árfolyam zárásra 9750 forintra emelkedett. A bankrészvény háromszázalékos felértékelődése mellett a Magyar Telekom is jókora erősödést produkált, a papír 2,3 százalékkal, 967 forintra drágult. A kereskedés elején még biztatóan induló Mol és Richter a negatív tartományban fejezte be a napot, előbbi 0,6 százalékkal, 24 450 forintra, utóbbi 1,5 százalékkal, 35 855 forintra gyengült.
A kisebb papírok közül leginkább a Genesis hívta föl magára a figyelmet. A részvény az utóbbi hetek remek teljesítményét követően a tegnapi napot is erősen kezdte, a 2750 forintos szint érintése után azonban esni kezdett: az árfolyam végül 14,6 százalékkal, 2050 forintra zuhant. Az Egis 1,7, az Econet 1,9 százalékkal drágult, miközben a Fotex 1,4 százalékkal gyengült.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet