BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Spanyol pénz érkezik a Genesishez

2007. június 13. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egymilliárd forintos forgalommal és 20 százalékos drágulással reagált tegnap a Genesis Energy részvénye arra a hivatalos bejelentésre, amely megerősítette a NAPI Gazdaság keddi számában közölt, spanyol állami támogatásról szóló hírt (NAPI Gazdaság, 2007. június 13., 11. oldal). A közlemény szerint az andalúziai kormány a cég spanyol leányvállalatát, a Genesis Solar Espanát 14,67 millió eurós (mintegy 3,7 milliárd forintos) beruházásösztönző támogatásban részesíti. Ez pedig 10 százalékos dotációt jelent a Cádiz közelében lévő ipari parkban 148 millió euróból megvalósuló vékonyréteg-technológiájú napelemgyártó üzem teljes beruházási összegéhez. Ezenfelül akár további támogatás is várható, hiszen a spanyol központi kormányhoz korábban benyújtott támogatási kérelemre várhatóan csak június végén érkezik válasz. (A cég a tervezett magyarországi gyár esetében is igényelt állami támogatást, a hírek szerint hamarosan itt is döntés várható.)
Az andalúziai üzem ugyan drágább lesz a korábban közölt 100 millió eurónál, de a két gyártósor teljes kapacitása nagyobb lesz a tervezettnél, eléri majd a 100 MWp teljesítményt – nyilatkozta lapunknak Zádorné Prazsák Gabriella, a Genesis Energy vezérigazgató-helyettese. A cégvezető a ma induló zártkörű kibocsátással kapcsolatban azt is elmondta, hogy a június 29-ig tartó jegyzésben – az 500 forint névértékű papírok kibocsátási árfolyama 2800 forint – a tegnap vásárolt papírok tulajdonosai is részt vehetnek. A korábbi közlések szerint a jegyzésre azok a befektetők jogosultak, akik június 13-án már a részvénykönyvben szerepelnek. A Keler azonban csak ma kéri be az adatokat, tehát ha a brókercég lejelenti a szerdai nappal a vételeket, az újdonsült tulajdonosok is élhetnek a lehetőséggel. Persze a tegnapi 2400 forintos záróár több mint 15 százalékkal elmarad a kibocsátási árfolyamtól, de az már nem tűnik olyan elrugaszkodottnak, mint a tőkeemelés május végi bejelentése idején, amikor még 1300 forint környékén forogtak a részvények...
(A szerző rendelkezik Genesis-részvényekkel)

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet