Gyengült a forint a bankközi devizapiacon délelőtt, a kedden este 253 forinton álló euró jegyzése 253,80 forintról indult reggel, és rövid idő alatt 255 fölé emelkedett. A gyengülést segítette a feltörekvő piacok hozamszintjének változására számító Alan Greenspan ex-Fed-elnök is, akinek nyilatkozata padlóra küldte a lengyel államkötvényeket, hozzájárulva ezzel a régiós valuták mélyrepüléséhez. Később fordult az irány, és a délutáni, vártnál jobb amerikai kiskeradat után 253,80 forinton jegyezték a közös európai devizát. Geszti Pál, az ING devizakereskedője elmondta, hogy most elsősorban az amerikai hosszú távú hozamok mozgása befolyásolja a feltörekvő piaci devizák árfolyamát. Ennek megfelelően a következő napokban-hetekben a szokásosnál is nagyobb figyelmet kapnak az amerikai makroadatok. A dollár ugyancsak erősödött mind az euróhoz, mind a forinthoz képest. Egy zöldhasúért délelőtt 192 forintot kellett adni, szemben a keddi 190 forintos szinttel. Délután itt is fordulat következett, és a jegyzés 190,80 forintig süllyedt.
A hat hónapos diszkontkincstárjegyre 107,9 milliárd forintnyi ajánlatot nyújtottak be az elsődleges forgalmazók, amiből az ÁKK az eredeti, 25 milliárdos mennyiségben fogadott el jegyzéseket. A hozamok 7,60–7,69 százalék között szóródtak, a 7,67 százalékos átlag a keddi másodpiaci benchmarkot 12 bázisponttal múlja felül. Az állampapírok másodpiacán emelkedtek a hozamok, a rövid oldalon 0–3, éven túl 7–8 bázisponttal mentek föl a referenciaértékek.
