BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Visszatért a bika a parkettre

2007. június 11. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A múlt hetet jellemző esés után – amelynek során a BUX értéke mintegy ezer ponttal csökkent – hétfőn újra a vevők kerültek többségbe a parketten. A pozitív tendencia egész Európára jellemző volt, a BUX 26 322 ponton fejezte be a napot, ami 1,1 százalékos nyereségnek felelt meg. A vezető részvények mindegyike többlettel zárt.
Az OTP árfolyama a délelőtt folyamán még a negatív tartományban is megfordult, a kereskedés második felében azonban felerősödött a vételi oldal, és a részvény 9400 forintig emelkedett, ami 1,3 százalékos felértékelődést takart. Ennek pontosan az ellenkezője volt megfigyelhető a Molnál: a papír jól kezdett, később azonban fokozatosan elolvadt a reggeli többlet, a 24 230 forintos nap végi jegyzés ezzel együtt is 0,3 százalékos javulásnak felelt meg. A Magyar Telekom 2,6 százalékkal, 944 forintra, a Richter 0,8 százalékkal, 36 680 forintra drágult.
Nyereséggel zárták a napot a Rába és az Egis tulajdonosai is, előbbi 1,2 százalékkal, 1705 forintra, utóbbi 1,3 százalékkal, 21 290 forintra drágult. A nap egyik nyertese a Genesis volt, a részvény 170 millió forintos forgalom mellett 6,5 százalékkal értékelődött föl, és 1780 forinton zárt. Nem panaszkodhattak az öt százalékkal dráguló Elmű és a 3,3 százalékkal javuló Econet részvényesei sem, a Danubius viszont 0,4 százalékkal, 9250 forintra gyengült.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet