Gyengült a forint a bankközi devizapiacon pénteken délelőtt, az euró árfolyama még 255,5 forinton is járt, szemben a csütörtök késő délutáni 253 forinttal. Délután aztán megfordult a tendencia, és az euró visszatért a reggeli 254 forintos szint közelébe. A magyar deviza gyengülését elsősorban a feltörekvő piacokon uralkodó pesszimizmus és a kockázatvállalási hajlandóság csökkenése okozta. Kolba Miklós, az ING devizakereskedője rámutatott, hogy a 255,50 forintos szint erős ellenállás, amit ha átvisz a jegyzés, akkor a következő ilyen szint csak 257,50-nél van. A szakember ugyanakkor jelezte, hogy a reggeli külkereskedelmi és GDP-adatnak nem volt számottevő hatása az árfolyamra.
A dollár jelentősen erősödött az euróval és a forinttal szemben: egy dollárért pénteken reggel 190 forintot kellett adni, ami mintegy két forinttal haladta meg a csütörtök esti jegyzést. Az árfolyam később 192 forint közelébe emelkedett, majd késő délutánra visszatért a reggeli szint közelébe.
Az állampapírok másodlagos piacán csütörtökhöz hasonlóan a hét utolsó munkanapján is fölfelé tartottak a referenciahozamok. A rövid oldalon 5–9 bázispontos emelkedés történt, az államkötvények esetében még jobban, 9–15 bázisponttal mentek föl ezek az értékek. A legnagyobb elmozdulást az ötéves, a legkisebbet az egyéves lejárat produkálta.
