BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét veszik a Xetra-papírokat

2007. június 7. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A BÉT-en keresztül bonyolított Xetra-kereskedés áprilisi visszaesésére ugyan egyelőre még a brókerek sem tudtak magyarázatot adni, de láthatóan májusban már ismét aktívak voltak a hazai befektetők. Ezúttal ugyanis több mint 1100 üzlet keretében mintegy 41 millió euró értékben kereskedtek különböző külföldi instrumentumokkal (a főbb európai és amerikai részvények mellett a termékek között van certificate, warrant és ETF is). Megfigyelők szerint a BÉT segítségével biztosított közvetlen Xetra-elérés a 2003. augusztusi indulás után közel négy évvel mára okafogyottá vált. A rendszerhez jelenleg a Buda-Cash, a Concorde, az Erste, az Inter-Európa Bank és az OTP csatlakozik (az ING nem sokkal a kezdetek után kilépett), de rajtuk kívül a legtöbb hazai brókercégnél szintén lehet külföldi részvényeket vásárolni. A társaságok vagy közvetlenül kapcsolódnak a külhoni börzékhez, vagy pedig nemzetközi hátterüket kihasználva oldják meg ezeket az ügyféligényeket. A hazai befektetők közül azonban még viszonylag kevesen érdeklődnek ilyen befektetések iránt, ennek a magasabb díjszabás mellett az is oka, hogy nehezebb információt szerezni a cégekről. Technikai hiba miatt 45 perces késéssel indult tegnap a kereskedés a BÉT-en. Véner András vezérigazgató-helyettes lapunknak elmondta, nem az MMTS rendszer okozta a gondot, a probléma a kiszolgáló rendszerben volt. A nemzetközi összehasonlításban igen megbízhatóan működő kereskedési rendszer már közel kilenc éve működik, szoftveres hibára pedig már öt éve nem akadt példa.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet