BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Európával együtt esett a BUX

2007. június 7. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A technikai probléma miatt egy órával elhalasztott tőzsdenyitást követően a BUX emelkedéssel kezdett, majd délután a nyugat-európai tőzsdemutatókkal együtt a negatív tartományba esett vissza. Az index végül 0,3 százalékos mínuszban, 26 435 ponton állapodott meg. A vezető részvények közül kettő fölfelé, kettő pedig lefelé mozdult el. A legrosszabbul a Richter szerepelt. A gyógyszergyári papír esése egyrészt azzal magyarázható, hogy már osztalékszelvény nélkül forog (ami 1,8 százalékos mínuszt indokol), másrészt tartásról eladásra minősítette le a papírokat a Citigroup. Az utolsó papírok 4,1 százalékos mínuszban cseréltek gazdát, amihez 36 450 forintos árfolyam társult. A pozitív tartományban töltötte a napot a Mol, amely több mint tízmilliárdos forgalom mellett 0,9 százalékkal, 24 610 forintra drágult. Jól hajrázott a Magyar Telekom, a nap nagy részében veszteséggel forgó papír 954 forinton zárt, ami 0,2 százalékos felértékelődést jelentett. Az OTP 0,7 százalékkal, 9380 forintra gyengült.
A kisebb papírok között akadtak jókora elmozdulások. A Genesis árfolyama például 4,7 százalékkal, 1643 forintra emelkedett, miközben az Econet 152 forintos nap végi jegyzése kereken ötszázalékos leértékelődést takart. A záró szakaszban egy darab Synergon cserélt gazdát, 1439 forinton, így a részvény a pozitív tartományban, méghozzá 1,2 százalékos pluszban zárt.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet