BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lejtőre került a forint

2007. június 6. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bár a keddi kereskedés során még úgy tűnt, hogy a következő napokban kurzus nem lép ki a 249,50–251,00 forintos sávból, szerdán nemzetközi fejlemények miatt mégis veszített értékéből a magyar deviza. Az euró jegyzése a keddi budapesti zárás előtt 250,10–250,60 forint között mozgott, szerdán reggel azonban már 252 forinton állt. A pesszimizmus kiváltó oka az ománi olajexport leállítása és az ennek kapcsán megugró olajár volt – mondta Kolba Miklós, az ING devizakereskedője.
Az ECB kora délutáni kamatemelésének viszont nem sok hatása lehetett a forintra, az euró jegyzése 252,60-252,70-en állt pár perccel a döntés után, majd kissé még erősödött is a magyar deviza: késő délután 252,50 forint volt az euró. A forint gyengülése miatt a korábban felső szintnek tekintett 251,20 forinton lehet most a kereskedési sáv alja, a negatív irányban pedig a 253 forint tekinthető erős támasznak. Mivel a befektetők az elmúlt időszakban pozitívan ítélték meg a forint helyzetét, nem a forintgyengülésre rendezkedtek be – tette hozzá a szakember. A dollár is erősödött: a keddi 185,50 forint után szerdán késő délután 187 forinton állt a jegyzés. Az állampapírok másodpiacán jellemzően fölfelé mozdultak el a hozamok. A stagnáló hat hónapos benchmark kivételével a rövid oldalon 2-3, míg az államkötvények esetében 5-6 bázispontos emelkedés történt.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet