BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eddig bejött az újkori Nyomda-sztori

A 2005. decemberi értékesítés során 5600 forinton lehetett hozzájutni az Állami Nyomda részvényeihez, a növekedési papírrá avanzsált részvény tegnap pedig 11 790 forinton új csúcsot állított fel.

2007. június 5. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az elmúlt évek tőzsdei bevezetései közül – ebből persze nem túl sok akadt – a legjobb befektetésnek az Állami Nyomda papírjai bizonyultak, a tegnapi 11 790 forintos árfolyamcsúcs alapján a nyomdarészvényen másfél év alatt közel 110 százalékos hozamot lehetett elérni. (Ezenfelül ráadásul mintegy ezerforintnyi osztalékot is kaptak a tulajdonosok az elmúlt két esztendő gazdálkodása után.) A korábban osztalékpapírként számon tartott Nyomda árazása az elmúlt fél évben elszakadt a hasonló társaságokétól, a befektetők láthatóan elhiszik, hogy a menedzsment által hirdetett növekedési sztori tényleg jelentős árbevétel- és profitnövekedést hozhat. A cégvezetés tavaly év végén jelentette be, hogy stratégiájának középpontjába a régiós terjeszkedés kerül, és egyre fontosabb szerepet szánnak az exportnak is, sőt a hírek szerint idén még egy jelentős régiós akvizícióra is futja majd.
A keddi 7 százalékos drágulás mögött azonban feltehetően az áll, hogy a Raiffeisen 13 250 forintos éves célárfolyam mellett vételre ajánlotta a részvényeket (NAPI Gazdaság, 2007. június 5., 11. oldal). A friss elemzés szerint az Állami Nyomda kilátásai igen kedvezőek, nem csak a megfelelő kapacitások adottak a növekedéshez, de számos szabvánnyal is rendelkezik (különböző ISO- és NATO-tanúsítványok, bankkártyagyártáshoz szükséges egyéb igazolások), ami komoly előnyt jelenthet a biztonsági termékekre vonatkozó megrendeléseknél. Az utóbbi azért érdekes, mert a két újonnan csatlakozott uniós tagország, Bulgária és Románia esetében jelentős okmánycserékre lehet számítani. Blahó Levente elemző szerint az exportárbevétel idén a 15 százalékot is elérheti, ami alapján nem irreális a menedzsment által 2010-re kitűzött 30-40 százalékos külhoni értékesítési arány. Emellett véleménye szerint az új technológiák, mint például az RFID vagy a chipkártyák tömeges elterjedése hozhat további bővülést, ami a belföldi megrendelések esetében hozhat mérhető eredményt.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet