BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bebetonozta magát a forint

2007. június 5. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Teljes nihil uralkodott a bankközi forintpiacon tegnap, a jegyzés szinte fillérre pontosan ugyanott állt reggel, mint hétfőn záráskor. Később sem tolongtak a befektetők, az euróval 250,10–250,60 forint között kereskedtek. Forgalom szinte nem is volt. Kolba Miklós, az ING devizakereskedője szerint a következő napokban a legvalószínűbb az, hogy a kurzus nem lép ki a 249,50–251,00 forintos sávból. A szakember elmondta, hogy szerdán az ECB esetleges kamatemelése okozhat némi elmozdulást, ám félő, hogy ezt meg már kellő mértékben beárazta a piac. A dollárral 185 forinton kereskedtek délután, ami szintén nem jelentett számottevő változást hétfőhöz képest.
A három hónapos diszkont- kincstárjegyek aukcióján a meghirdetett 40 milliárd forintnyi csomagra 73,9 milliárd forint értékben nyújtottak be ajánlatokat, amiből az ÁKK a terveknek megfelelően fogadott el. A hozamok 7,65–7,72 százalék között szóródtak, az átlag 7,70 százalék volt. A másodpiaci referenciahozamok közül csupán az ötéves változott, igaz, az is csupán egy bázisponttal mozdult el, lefelé.
A kéthetes jegybanki kötvények aukcióján a lejáró 645,1 milliárd forinttal szemben csak 515,6 milliárd forintnyi mennyiség megvételére nyújtottak be igényt a hitelintézetek a 8 százalékos alapkamat mellett. Az értékesítés nyomán a kéthetes MNB-instrumentumok állománya számottevően csökken, az egy héttel korábbi 1128,1 milliárd forintról 998,6 milliárdra.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet