A délelőtt folyamán nem mozdult el számottevően a BÉT irányadó indexe, délután azonban, elsősorban az OTP-nek betudhatóan, ütemesen gyengült. A reggel 27 000 pont közelében oldalazó BUX zárásra 26 657 pontra süllyedt, ami 1,3 százalékkal múlta alul a pénteki záróértéket. A forgalom 28 milliárd forint volt.
A bankrészvény árfolyama kevéssel nyitás után még megpróbált 9900 forint fölé emelkedni, az eladók azonban hamar átvették az irányítást, és az összesen tízmilliárd forint értékben gazdát cserélő papír árfolyama szinte megállíthatatlanul esni kezdett. A mélyponton több mint háromszázalékos mínuszban, 9600 forinton is járt, az utolsó részvények pedig a 2,9 százalékos mínuszt jelentő 9610 forinton cseréltek gazdát. Megközelítőleg feleekkora veszteséggel megúszták a Mol tulajdonosai, a délelőtt folyamán még a pozitív tartományban járó árfolyam 1,3 százalékkal, 23 980 forintra esett. A zöld zónában végzett a Richter és a Magyar Telekom, előbbi 1,1 százalékkal, 38 775, utóbbi 0,1 százalékkal, 960 forintra drágult.
Szakított az elmúlt másfél hét emelkedő tendenciájával az Egis, a gyógyszergyártó 2,5 százalékkal, 21 400 forintra értékelődött le. Jókora forgalomban 1,4 százalékkal, 1685 forintra erősödött a Rába, miközben a TVK 2,0, a Synergon pedig 1,4 százalékkal hízott. A pénteki záróár fölött hat százalékkal, az ajánlati áron – 2273 forinton – mintegy 400 millió forintos Graphisoft-csomag cserélt gazdát.
