BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már júniusban tőzsdén lehet az Orco

2007. június 4. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Akár még e hónapban bevezetheti részvényeit a Budapesti Értéktőzsdére az Orco Property Group. Az ingatlancsoport tájékoztatása szerint tegnap ugyanis megkezdődött az a zártkörű tőkeemelés, amelynek keretében legfeljebb 1 304 348 új törzsrészvény kibocsátására kerül majd sor, és amelynek zárása után az Orco a budapesti és varsói tőzsdei bevezetést is kérelmezni fogja. A jegyzésben csak intézményi befektetők vehetnek részt, magánbefektetőknek így marad a tőzsde, ők Párizsban és Prágában vásárolhatnak – itt már forognak a papírok –, vagy megvárják a két újabb piacot. A korábbi nyilatkozatok szerint egyébként a bevezetés célja a lengyel és magyar intézményi befektetők figyelmének felkeltése a cég iránt. A tőkeemelést a Citigroup Global Markets Limited bonyolítja le, az ármeghatározás pedig a könyvépítéses eljárással történik. Az utóbbi június 4-én már meg is kezdődött, a kibocsátási ár bejelentésére pedig a jelenlegi tervek szerint június 14-én kerül sor. A Citigroup túljegyzési opcióval is rendelkezik, így a csomagot 15 százalékkal megemelheti, a lehívásra a kínálati ár bejelentésétől számított 30 napon belül kerülhet sor.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet