A nyugat-európai részvényindexek újabb hatéves csúcsot ütöttek, miután a DAX 1,5, a CAC 1,0, az FTSE–100 pedig 0,3 százalékos többletet ért el. Az optimizmust segítette az E.On, a társaság közel tízmilliárd dolláros részvény-visszavásárlási programot jelentett be. A bányatársaságok az emelkedő fémáraknak, míg az Infineon a Goldman Sachs megemelt célárának köszönhette erősödését. Hasonló hírek segítették a Deutsche Telekom jegyzését, a távközlési cég részvényeit a Société Générale ajánlotta vételre.
A tengerentúli részvénypiacok a szerdai lendületes emelkedés után csütörtökön – a vártnál gyengébb első negyedéves GDP-adat ellenére – folytatták erősödésüket, a Nasdaq 0,3, a Dow 0,1 százalékos teljesítménnyel tudta maga mögött a kereskedés első felét. Az optimista hangulatot a felvásárlások szűnni nem akaró sora táplálta, ezúttal a brókerszektorból érkezett kedvező hír: a Wachovia 6,8 milliárd dollárért felvásárolja az A.G. Edwardsot. Utóbbi cég részvényei a hírnek köszönhetően közel 14 százalékkal értékelődtek föl. A Ciena és a Novell a vártnál jobb eredményének köszönhette erősödését. Sikeres napot zártak a Yahoo befektetői is, miután részvényüket a JPMorgan elemzője felminősítette.
