Rég nem látott vételi erő érkezett tegnap a pesti börzére: a szerdai kínai esést hamar elfelejtették a befektetők, a BUX a nyugat-európai társaival együtt magabiztosan emelkedett. Az index 2,8 százalékkal, 26 706 pontra erősödött, ami új történelmi csúcsnak felelt meg. A forgalom átlagon felüli volt, összesen 44,3 milliárd forintnyi részvény cserélt gazdát.
A blue chipek közül a Mol állt az élre, az olajipari részvény korrekció nélkül emelkedett, 20 milliárd forintos forgalom mellett 4,8 százalékkal, 26 706 forintra drágult. Az OTP – amelynek vezérigazgatója egy konferencián 2008-ra újabb akvizíciókat jelzett – sem maradt le sokkal, a 146 forintos osztalékszelvény nélkül forgó papír 9847 forintos záróára két százalékkal múlta felül az egy nappal korábbit. Kisebb mértékben értékelődött föl a Richter és a Magyar Telekom, előbbi 0,2 százalékkal, 37 950 forintra, utóbbi 0,4 százalékkal, 932 forintra drágult. Folytatta remek szereplését az Egis, a pár nappal ezelőtt még 19 000 forinton forgó papír újabb 1,4 százalékos plusszal 22 000 forintra javult.
A nap nyertese a Linamar volt, amelynek jegyzése 14,8 százalékkal, 3730 forintra emelkedett. A hirtelen drágulás kora délután kezdődött, miután a piaci szereplők megtudták, hogy az anyacég 3003 forintos vételi ajánlatával vélhetően nem szerzett elegendő részvényt a tőzsdei kivezetéshez. Jókora forgalmat generált a BIF, a papír több mint 600 milliós kötési összérték mellett 1,9 százalékkal, 10 500 forintra drágult. Ugyancsak eredményes napot zártak a Genesis tulajdonosai, papírjuk 13,3 százalékkal erősödött.
