BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Besárgult tegnap a forint

2007. május 30. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A bankközi devizapiacon a kínai tőzsde pánikhangulata miatt gyengüléssel indították a napot a feltörekvő piaci devizák. A forint sem lógott ki a trendből, az euró jegyzése a kedd késő délutáni 250,50 forint után szerdán 250,90 és 251,30 forint között ingadozott. Kolba Miklós, az ING devizakereskedője hangsúlyozta, hogy a 251,30 forint erős ellenállás, ha azt átviszi a kurzus, akkor a 252-253 forintos szintek jelenthetik a következő megállót. A szakember ugyanakkor kiemeli, hogy jelenleg nincs különösebb ok egy jelentős gyengülésre, ahogyan 245 forintos euróárfolyam sem valószínű a közeljövőben. A dollárral 187,10/20 forinton kereskedtek délután, ami számottevő elmozdulást jelentett a kedd esti, 186 forint körüli szinthez képest. A hat hónapos diszkontkincstárjegyek aukcióján a befektetők 92 milliárd forintnyi ajánlatot tettek az Államadósság Kezelő Központ által felkínált 30 milliárd forintos csomagra, a túljelentkezés miatt a kibocsátó 5 milliárd forinttal emelte a tétet. Az elfogadott hozamok 7,50 és 7,55 százalék között szóródtak, a 7,53 százalékos átlag a keddi másodpiaci benchmarktól 2 bázisponttal marad el. A másodlagos állampapírpiacon a rövid oldalon nem változtak a hozamok, a három-, tíz- és tizenöt éves benchmark 1, az ötéves 3 bázisponttal emelkedett.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet