BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az MTelekom egyelőre kimaradt

2007. május 29. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pozitív tartományban töltötte a tegnapi napot a BÉT irányadó mutatója, a BUX 0,7 százalékos többlettel, 26 027 ponton zárt. A blue chipek közül csupán a Magyar Telekom maradt ki az általános kedvező hangulatból, jegyzése 0,7 százalékkal, 919 forintra csökkent. A Mol papírja meredek erősödéssel indult, később azonban elfogyott a lendület, és a részvény jegyzése a kezdeti többlet jelentős részét visszaadva 23 100 forinton zárt, ami kevesebb mint félszázalékos felértékelődésnek felelt meg. A Richter 0,7 százalékkal, 37 975 forintra, az OTP 1,3 százalékkal, 9665 forintra javított, de a nap nyertese az Egis lett, a kisebbik gyógyszercég kurzusa több mint négymilliárd forintos forgalom mellett 5,9 százalékkal, 21 400 forintra erősödött. Ezzel a teljesítménnyel a részvények tulajdonosai a pénteki 5,8 százalékos nyereséggel két nap alatt már több mint 11 százalékos felértékelődést könyvelhettek el. Az Állami Nyomda 11 000 forinton zárta a napot, ami 0,9 százalékos erősödésnek felelt meg. Tegnap lejárt az anyavállalat Linamar-részvényekre tett 3003 forintos ajánlata, a papírok 0,8 százalékos mínuszban, 3200 forinton zárták a napot. A budapesti börzén új belépőként debütáló RFV két tulajdonosa, szimbolikus ügylet keretében, egy-egy darab részvényt adott el, darabonként 600 ezer forintos árfolyamon. A papír ezzel kiérdemelte a „legdrágább” részvény címét.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet