Az RFV Regionális Fejlesztési Vállalat vezérigazgatója és fő tulajdonosa, Soós Csaba nyitotta meg jelképesen kedden a tőzsdei kereskedést. Amint kiderült, reggel – még az ünnepi esemény előtt – már gazdát is cserélt pár papír, igaz, csupán jelképes mennyiség, ugyanis mindkét eddigi magánszemély-tulajdonos eladott egy-egy darabot, 600 ezer forintos darabáron, az egy részvényre jutó saját tőke értéke felett egy kicsivel. (A cég alaptőkéje csupán 20 millió, saját tőkéje 1,165 milliárd forint volt év végén.) A tavalyi nem konszolidált eredménnyel ehhez 25-ös P/E (árfolyam/nyereség) hányados tartozik, ami viszonylag magasnak számít, persze illikvid papíroknál sok minden megeshet.
A bevezetés alkalmából rendezett sajtótájékoztatón nagy hangsúlyt kaptak a cég jövőbeli tervei, növekedési kilátásai és elképzelései. A növekedésnek belföldön is bőven van tere, és amint a vezérigazgató elmondta, még csak mintegy 40 önkormányzati ügyfelük van, ami alig több mint egy százaléka a lehetséges teljes körnek. Továbbá nagy lehetőségeket látnak a közétkeztetés racionalizálásában. A növekedés másik alapja a külföldi terjeszkedés lenne. Ha a romániai leányvállalat sikeresnek bizonyul, más környező országokban (volt jugoszláviai államok, Csehország, Szlovákia, Lengyelország, Ukrajna) is meg szeretnének jelenni, ehhez pedig már elképzelhető, hogy „középtávon” külső tőkebevonást vennének igénybe (az viszont nem hangzott el, hogy a tőzsdén keresztül). Ezzel puhult kicsit a tulajdonosok korábbi nyilatkozatokban hangoztatott álláspontja, amely ennél is inkább homályban hagyta bármilyen további tulajdonosok megjelenésének lehetőségét.
Az RFV tavalyi eredményei már ismertek voltak (905 milliós árbevétel mellett 47,7 milliós adózott nyereség), a vezérigazgató azonban utalt arra, hogy először az első féléves tőzsdei gyorsjelentésben készítenek majd konszolidált mérleget. A féltucatnyi leányvállalat pedig szerinte „jelentős növekedést fog okozni a cég számaiban”.
