A bankközi devizapiacon az euró jegyzése a csütörtöki 250,20 forintos zárás után pénteken nyitásban már 250,50 forint, délelőtt tíz óra tájban pedig 249,80 forint volt. Ezt követően már csak szűk sávban mozgott az árfolyam, míg késő délután ismét a csütörtöki záróárral megegyező szinten állt a kurzus. A dollár sem mozdult el számottevően, pénteken délután egy amerikai deviza 186 forintba került. Kolba Miklós, az ING devizakereskedője elmondta, trend híján a piaci szereplők éppen aktuális tranzakciói mozgatták az árfolyamot, s ez jellemző volt a régióra is. Hozzátette, a minimális elmozdulások mellé rendkívül alacsony forgalom társult. A szakember a következő napokban 248–251 forint közötti eurót valószínűsít. A legtöbb állampapír benchmarkja emelkedett a másodlagos piacon, de volt példa süllyedésre és stagnálásra is. A rövid oldalon a 3 hónapos papír hozama 7 bázisponttal nőtt, a 6 hónaposé nem változott, a 12 hónapos kincstárjegy benchmarkja pedig 2 bázisponttal csökkent. Utóbbi irányt követték a kötvények is, referenciaértékük 2–3 bázisponttal hízott. A külföldi tulajdonban lévő, forintban kibocsátott állampapírok állománya 22,9 milliárd forinttal, 3091,9 milliárd forintra gyarapodott a héten.
