BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Most gyengült a forint

2007. május 24. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A régió többi devizájával együtt gyengüléssel indította a napot a forint csütörtökön a bankközi devizapiacon: a jegyzés 249,50 forintra emelkedett, ami mintegy másfél forintos gyengülésnek felelt meg a szerda késő délutáni árfolyamhoz képest. A jegyzés ezt követően nem mozdult el számottevően, és a nap második felében a 250 forintos szint alatt tartózkodott. Kolba Miklós, az ING devizakereskedője szerint a következő napokban nem valószínű, hogy a 247–251 forintos sávból kilépne a kurzus, ezen belül azonban elképzelhetőek 2-3 forintos napon belüli elmozdulások. A dollár is erősödött, egy zöldhasúért 185,50 forintot kellett adni délután, ami szintén mintegy 1,5 forintos elmozdulást jelentett az egy nappal korábbi értékekhez képest.
A hároméves államkötvények aukcióján a meghirdetett 75 milliárd forintnyi mennyiségre 132,7 milliárd forintnyi ajánlat érkezett, az ÁKK azonban nem növelte a kínálatot. A hozamok 6,93 és 7,03 százalék között szóródtak, az átlag 7,00 százalék volt, ami négy bázisponttal volt magasabb a szerdai másodpiaci referenciahozamnál. A másodlagos állampapírpiacon a hét bázisponttal süllyedő három hónapos referenciahozam kivételével fölfelé mozdultak el a benchmarkok. A hat hónapos és a 15 éves érték nem mozdult, míg a többi lejáraton 1–3 bázispontos emelkedés történt.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet