A bankközi devizapiacon gyengült a forint szerdán délelőtt, az euró jegyzése 249 forint fölé emelkedett. Geszti Pál, az ING devizakereskedője elmondta, hogy az egész régió hasonló mozgást produkált, komolyabb aggodalomra azonban nem adtak okot az események: a gyengülés hamar megakadt és az árfolyam mozgása megfordult. Ennek következtében délután már 247,70 forinton állt az euró, ami nem jelentett számottevő elmozdulást a késő délutáni 248 forintos keddi árfolyamhoz képest. (Egyébként a hazai fizetőeszközzel együtt az egész régió visszaerősödött.) Geszti a következő napokban is hasonló volatilitásra számít, nem tartja valószínűnek ugyanakkor, hogy 245 forint alá essen az uniós deviza jegyzése. A dollár délelőtt erősödött az euróval szemben, a forinthoz mért kurzusa pedig 185,40 forintra emelkedett, ami bő egyforintos elmozdulást jelent a tegnap késő délutáni 184,20 forintos árfolyamhoz képest. A kereskedés második felében itt is fordulat következett be, a dollár gyengült mind az euróhoz, mind a forinthoz képest, késő délután egy egységéért 183,60 forintot kellett adni. Szerdán szinte minden referenciahozam csökkent az állampapírok másodlagos piacán. A benchmarkok 3–7 bázispont közötti értékekkel kerültek lejjebb, a három hónapos hozam nem változott.
