A korábbi terveknek megfelelően egyesítette szerbiai bankjait – a nisi Niskát, a belgrádi Zeptert és az újvidéki Kulskát – az OTP Bank, ami a szükséges magyarországi és szerbiai hatósági engedélyek megadása után tegnapi hatállyal meg is történt – jelentette be a tőzsdei társaság. Az új OTP-tagvállalat neve május 21-étől OTP Banka Srbija a.d. Novi Sad lesz, és az élén Szász Károly vezérigazgatóként látja majd el az operatív teendőket. A létrejött pénzintézet összesen mintegy 285 ezer lakossági és vállalkozói ügyfelét 106 bankfiókon keresztül szolgálja ki. A tavaly év végi 445 millió eurós összesített mérlegfőösszeg alapján az OTP Banka Srbija a.d. Novi Sad mintegy 3 százalékos piaci részesedéssel a mostantól 35 bankból álló szerbiai bankpiac tizenharmadik szereplője.
Az igazgatótanács összetételéről az egyesített bank közgyűlése határoz majd, de annyit már tudni lehet, hogy nagy valószínűséggel a vezető testület tagja lesz Pap Gyula és Hargitainé Várhegyi Teréz, az anyabank ügyvezető igazgatói, Hárshegyi Frigyes elnöki főtanácsadó, Simon Erika, az OTP igazgatója, valamint Dusan Dobromirov (a Novi Sad-i egyetem tanára, a Szerb Nemzeti Bank ellenőrző bizottságának volt tagja), és Dragoljub Vukadinovic (egy szerb nagyvállalat igazgatóságának elnöke).
