BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét a régióval gyengült a forint

2007. május 17. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Még szerdán este a régióval együtt gyengült a forint, a bankközi piac zárása után stop-loss ügyletek miatt az euró 250,30 forintig szaladt fel. Csütörtök reggelre viszont megnyugodtak a kedélyek – azzal együtt, hogy a reggel publikált bérstatisztika nem mozgatta meg a piacot –, alacsony forgalom mellett 249 forint alá is benézett a kurzus. Innen azután ismét fordulat következett, és délután újra a 250 forintos szint fölé került az euró. A dollár szintén erősödött, délelőtt még 184 forint volt a kurzusa, késő délután pedig már 185,50. Kolba Miklós, az ING devizakereskedője elmondta, hogy a dollár erősödése mellett mindegyik feltörekvő piaci deviza gyengült. A piaci szereplők már nagyon várják a hétfői kamatdöntő ülést, amelyen az elemzők egy része kamatvágásra számít.
A 12 hónapos diszkontkincstárjegyek aukcióján a felajánlott 35 milliárd forintnyi mennyiségre 115 milliárdnyi ajánlat érkezett, ebből az ÁKK az eredeti tervnek megfelelő összeget fogadta el. A hozamok 7,32 és 7,40 százalék között szóródtak, az átlag 7,37 százalék volt, ami 10 bázisponttal magasabb a szerdai másodpiaci referenciahozamnál. A másodlagos állampapírpiacon emelkedtek a hozamok, a benchmarkok mind a hosszú, mind a rövid oldalon 2-3 bázisponttal mentek föl.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet