BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rátenyerelt a medve Budapestre

2007. május 15. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BÉT részvénypiacán az eladók voltak többségben tegnap: a BUX az amerikai piacok élénkülésének köszönhetően ugyan a zárás előtti percekben valamelyest lefaragott hátrányából, ez azonban csupán arra volt elég, hogy 0,8 százalékra csökkentse a napi mínuszt. A 25 884 pontos záróérték mellé 31 milliárd forintos forgalom társult.
A blue chipek közül egyedül a Richter tudott drágulni, jegyzése 0,2 százalékkal, 37 560 forintra emelkedett. A várakozásoknak megfelelő gyorsjelentést közlő Mol és OTP veszített értékéből, előbbi 0,9 százalékkal, 22 250 forintra, utóbbi 0,8 százalékkal, 9775 forintra esett. A Magyar Telekom immáron osztalékszelvény nélkül 952 forinton fejezte be a napot, ami 96 forinttal volt alacsonyabb a hétfői záróárnál, ebből a különbségből azonban 70 forintot az osztalék jelentett. A távközlési papír érte el egyébiránt a napi forgalmi rekordot, több mint 11 milliárd forintnyi részvény cserélt gazdát.
A gyorsjelentési szezon utolsó napja a hagyományoknak megfelelően valóságos dömpinget hozott, a negyedéves teljesítményéről szintén beszámoló Rába például 2,5 százalékkal, 1517 forintra drágult. A Danubius 1,4 százalékkal, 10 350 forintra gyengült, miközben az Állami Nyomda közel háromszázalékos pluszban, 10 550 forinton zárt. Eredményes napot tudhat maga mögött az Egis, a gyógyszergyártó részvényeire 19 500 forinton született az utolsó üzlet, ami 1,7 százalékos erősödésnek felelt meg. A Synergon 1,1, míg a TVK 3,3 százalékos mínuszban fejezte be a napot.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet