BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kilógott a sorból a Mol

2007. május 14. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pozitív tartományban töltötte a tegnapi napot a BÉT irányadó mutatója, a BUX folyamatosan a 26 000 pontos szint fölött járt, záráskor 26 100 ponton állapodott meg, ami 0,6 százalékos javulást takart. A befektetők egy része minden bizonnyal az OTP–Mol páros mai gyorsjelentésére várt, a forgalom 25 milliárd forint volt.
A vezető részvények esetében a Mol kivételével a vevők tartották kézben az irányítást. Az olajpapír már a nap elején lesiklópályára került, jegyzése az első órában meredeken esett, és később sem tudott érdemben emelkedni, a kereskedést 2,5 százalékos mínuszban, 22 450 forinton zárta. A pesszimista hangulatban vélhetően jelentős részt vállalt a JP Morgan által hozott leminősítési döntés. A nagyok nyertese a Magyar Telekom volt, a részvény árfolyama nyílegyenesen emelkedett a nyitást követően, a zárószakaszban megforduló papírok pedig már 1,8 százalékos pluszban, 1048 forinton keltek el. A forgalom is figyelemre méltó volt, közel nyolcmilliárd értékben kötöttek Telekom-üzleteket. Az OTP 0,8 százalékkal, 9849 forintra, a Richter 0,5 százalékkal, 37 490 forintra erősödött.
Jókora nyereséget könyvelhettek el a TVK-befektetők, 8490 forinton záró részvényük közel öt százalékkal lett értékesebb. Nem panaszkodhattak a Danubius és az Econet részvényesei sem, előbbi 2,9 százalékkal, 10 495 forintra, utóbbi 1,8 százalékkal, 172 forintra javult. Tovább tart viszont az Egis vesszőfutása, a gyógyszergyártó 0,7 százalékkal, 19 180 forintra gyengült.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet