BUX 139428.52 0,09 %
OTP 45140 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Energetikai IPO lesz a lengyel sláger

2007. május 14. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az elkövetkező években jelentős magánosításra készül az energetikai szektorban a lengyel állam. Az idei év legjelentősebb lengyel IPO-ja lehet a Grupa Energetyczna Centrum (GEC) SA 35 százalékos részesedésének értékesítése, amit 2008-ban és 2009-ben a Polska Grupa Energetyczna Energia SA és az Energetyka Poludine SA kisebbségi csomagja követhet. Michal Krupinski kincstárügyi miniszter tegnap úgy nyilatkozott, hogy az utóbbiakból előzetesen mintegy 17 milliárd zloty bevétele származhat az államnak, az idei tranzakcióból pedig legalább 2 milliárd, sőt akár 3 milliárd zloty – mintegy 1,1 milliárd dollár – is befolyhat. Az, hogy ebből jut-e és ha igen, mennyi a GEC-nek, még nem eldöntött, ugyanakkor Krupinski azt is kijelentette, hogy a társaságnak versenyképessége megőrzése miatt mindenképpen invesztálnia kell a termelésbe és a kereskedelembe.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet