Az amerikai börzék csütörtöki zuhanását követően pesszimista hangulat költözött a BÉT részvénypiacára. A parkettre a főbb nyugat-európai részvényindexek délutáni fordulata sem csalt vevőket, így a BUX végül 1,1 százalékos mínuszban, 25 955 ponton fejezte be a napot. Az eladók nem kímélték egyik blue chipet sem, a legrosszabbul a Mol és a Richter részvényesei jártak, előbbi 1,4 százalékkal, 23 020 forintra, utóbbi 1,7 százalékkal, 37 300 forintra értékelődött le. Az olajpapír elsősorban egy nagy délelőtti tranzakciónak köszönhetően jókora forgalmat generált, közel 42 milliárd forintnyi részvény cserélt gazdát a nap folyamán. Nem tétlenkedtek az OTP-befektetők sem, a papír délelőtt meredeken esett, majd a 9600 forintos szint közeléből elrugaszkodva 9770 forintig jutott, ami már „csupán” 0,8 százalékos mínuszt takart. A Magyar Telekom értékének 1,1 százalékát elveszítette és 1030 forinton zárt. Eseménydús napot zártak a közepes kapitalizációjú papírok. A Rába részvényesei reggel még több mint tízszázalékos veszteséget jelentő 1351 forintos árfolyamot is láthattak a monitorokon, az 1487 forintos záróár pedig 2,2 százalékkal múlta alul a csütörtökit. A Danubius ötszázalékos pluszban is járt, majd kétszázalékos többlettel, 10 200 forinton fejezte be a napot. Az EdF–RWE fúzióval kapcsolatos pletykák hajtották az Émász jegyzését, a papír a nap nyerteseként hat százalékkal, 24 150 forintra erősödött.
