BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egynapos pesszimizmus

2007. május 13. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az amerikai részvényindexek csütörtöki zuhanását követően pénteken az öreg kontinensen is az eladók kerültek többségbe, de még a délelőtt folyamán éles fordulatot vettek az események, és a mutatók emelkedésnek indultak. Záráskor már jókora többletnek örülhettek a befektetők, a DAX 0,9, a CAC és az FTSE–100 pedig 0,6 százalékos pluszt mutatott. Hat százalékkal drágult az RWE, köszönhetően annak a piaci pletykának, hogy az EdF vételi ajánlatot készül tenni a társaság részvényeire. A hírt az érintettek nem erősítették meg. Szintén jó napot fogott ki a Rio Tinto és a Xstrata, ami az optimista piaci hangulat mellett felvásárlási spekulációnak volt köszönhető. Tizedével drágult a Volvo, miután a társaság megemelte a 2007-es árbevételre vonatkozó előrejelzését.
A tengerentúlon is csupán átmenetinek tűnt a csütörtöki pesszimizmus, a mutatók a hét utolsó napján szinte teljes egészében ledolgozták a korábbi veszteséget. A Dow 0,8, a Nasdaq 1,1 százalékos többletet ért el pénteken. Az optimista hangulatot megalapozta a vártnál jobb termelői maginfláció. Az S&P 500 eddig jelentős 444 tagja átlagosan 12,5 százalékos profitnövekedést ért el az első negyedévben, szemben az elemzők korában jelzett 3–5 százalékos növekedési ütemével. Az említett társaságok mintegy kétharmada jelentett jobbat az előzetes várakozásoknál a Bloomberg beszámolója szerint.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet