Viszonylag nyugodt mederben folyt a kereskedés tegnap a pesti parketten, a BUX mindössze százpontos sávban ingadozott. Záráskor 25 842 ponton állt a mutató, ami 0,7 százalékos erősödésnek felelt meg. A forgalom mintegy 22 milliárd forint volt.
A blue chipek mindegyike a pozitív tartományban végzett, ám egyikük többlete sem haladta meg az egy százalékot. A gyógyszergyártók vártnál rosszabb keddi gyorsjelentéseit követő esést pozitív korrekció követte, az Egis 0,9 százalékkal, 19 790 forintra, a Richter 0,8 százalékkal, 37 145 forintra erősödött. A keddi esést követően nem tudta újra megközelíteni a 10 000 forintos lélektani határt az OTP, a bankrészvény 9777 forintos záróára ugyanakkor mintegy félszázalékos javulást jelentett. A kereskedés vége előtt hirtelen megugrott a Mol jegyzése, az egy százalékkal emelkedő árfolyam azonban eladókat csalt a piacra, így a tulajdonosoknak a nap végén meg kellett elégedniük a 0,8 százalékos felértékelődést jelentő 22 575 forintos záróárral. A Magyar Telekom a blue chipek nyerteseként 0,9 százalékkal, 1045 forintra erősödött.
Alaposan ráijesztett az econet a részvényeseire, a papír jegyzése a 180 forinthoz közeli reggeli szintről egészen 150 forintig zuhant a délelőtt folyamán. kKésőbb fordulat következett, és a 168 forintos nap végi kurzus már „csupán” négyszázalékos veszteséget takart. A nap nyertesei a Humet és a Genesis voltak, előbbi 9,2, utóbbi 7,5 százalékkal ért többet záráskor, mint egy nappal korábban.
