BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak a Mol bírta

2007. május 8. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsdén a nyugat-európai börzékkel összhangban többnyire lefelé tartó árfolyamokkal szembesülhettek a befektetők. A BUX értéke folyamatosan csökkent, záráskor 25 670 ponton állt, ami 1,6 százalékos gyengülést jelentett a hétfői naphoz képest.
A gyorsjelentési szezon elején a befektetők megismerkedhettek az első blue chipek negyedéves számaival, amelyek jókora profitcsökkenést mutattak. A Richter befektetői eladással reagáltak a gyorsjelentésre, a papír árfolyama fél százalékkal, 36 860 forintra esett. Nem voltak ilyen elnézők az Egis tulajdonosai. A kisebbik gyógyszergyártó várakozásoktól jelentősen elmaradó negyedéves eredményt tett közzé, aminek hatására régen látott eladói nyomás alá került a papír. Az utolsó részvények 19 620 forinton cseréltek gazdát, ami 6,6 százalékos leértékelődést jelentett. Az eladók uralták az OTP és a Magyar Telekom piacát is, a bankrészvény a hétfői erősödés után kedden 2,8 százalékkal, 9726 forintra gyengült, míg a távközlési papír 2,2 százalékos mínuszban, 1036 forinton fejezte be a napot. Jól bírta az általánosan negatív részvénypiaci hangulatot a Mol, a kereskedés elején meredeken erősödő olajrészvény jegyzése később visszacsúszott: a 22 400 forintos záróár lényegében stagnálást jelentett.
Jókora mínuszt mutatott a Fotex és az Econet árfolyama is, előbbi 3,7 százalékkal, 857 forintra, utóbbi 5,4 százalékkal, 175 forintra gyengült. A nap vesztese a Genesis volt: a hétfőn 1400 forint közelében is megforduló részvény tegnap záráskor – 13,4 százalékos leértékelődést követően – 1005 forinton zárt.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet