BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb csúcsok dőltek meg

2007. május 6. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsdén a kereskedés egészét optimista hangulat jellemezte pénteken, a BUX az utolsó percekben a 26 000 pontos szint fölé emelkedett. A zárószakasz végén új történelmi csúcson, 25 913 ponton állt az index, ami 1,3 százalékos nyereségnek felelt meg. A forgalom megközelítette a 36 milliárd forintot.
Az index többlete elsősorban a közel húszmilliárd forint értékben gazdát cserélő OTP-nek volt köszönhető, a bankrészvény jegyzése a kereskedés elején még 9600 forint alatt is járt, a zárás előtti percekben azonban még 10 ezer forint fölött is megfordult. Az utolsó részvények 9905 forinton cseréltek gazdát, ez 3,2 százalékkal haladta meg a csütörtöki záróárat. A papír március eleje óta tartó szinte korrekció nélküli felértékelődése során a jegyzés 8000 forintról mintegy 25 százalékot emelkedett. A pénteki nap a Mol és a Richter befektetőinek is nyereséget hozott, előbbi ugyancsak 0,1 százalékkal,
22 325 forintra, utóbbi viszont 0,8 százalékkal, 37 005 forintra erősödött. A Magyar Telekom jegyzése szűk sávban ingadozott, az utolsó kötésben kialakult 1040 forintos árfolyam nem jelentett elmozdulást a csütörtöki jegyzéshez képest.
A Danubius is jókora felértékelődést produkált: a szállodarészvény 3,7 százalékkal, 9900 forintra drágult. A nap nyertese a Genesis volt, a részvény 1146 forintos záróára 20 százalékos erősödésnek felelt meg. A TVK és a BIF közel három százalékkal drágult, miközben az Egis 0,9 százalékkal, 21 615 forintra, az FHB pedig 1,4 százalékkal, 2258 forintra gyengült.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet