A csütörtöki eladási hullám hamar elült, az európai mutatók pénteken már ismét erősödtek. A pesti börzén is érezhető volt a derűs hangulat, a BUX már a kereskedés elején jókora pluszt mutatott, és történelmi csúcsra ugrott. A vevők a nap hátralévő részében sem tétlenkedtek, így az index 25 828 ponton végzett, ami 1,7 százalékos többletnek felelt meg.
A nap elsősorban az OTP-ről szólt, a társaság pénteken tartotta befektetői tájékoztatóját, melyen Csányi Sándor megerősítette a mintegy kétmilliárd eurós 2010-es adó előtti profittervet. A jegyzés az elmúlt két hétben tíz, a pénteki napon pedig 2,7 százalékkal emelkedett, az utolsó papírok pedig 9450 forinton cseréltek gazdát. A befektetők kiugró érdeklődését jól jelzi a bankrészvény 38 milliárd forintos forgalma. Nem panaszkodhattak a Magyar Telekom tulajdonosai sem, részvényük – annak ellenére, hogy a kereskedés elején még a negatív tartományban is megfordult – 1069 forinton zárta a napot, ami 2,3 százalékos felértékelődést jelent. A Mol 0,4 százalékkal, 22 295 forintra, a Richter 1,4 százalékkal, 39 550 forintra erősödött.
Jelentős mértékben drágult az Émász és a Fotex, előbbi 5,7 százalékkal, 24 545 forintra, utóbbi 3,8 százalékkal, 925 forintra javult. Kimaradt az általános optimizmusból a Rába és az Egis, a gépipari részvény 0,8 százalékkal lett olcsóbb, míg a gyógyszergyártó 0,3 százalékkal gyengült. A vesztesek között végzett az FHB is, a bankrészvény árfolyama egy százalékkal, 2272 forintra esett.
