Pesszimista hangulat honolt a világ tőzsdéin tegnap délelőtt, a kínai börze ráijesztett a befektetőkre: a távol-keleti tőzsdén ismét zuhanásnak indultak az árfolyamok, miután túl jó inflációs adat látott napvilágot. A BUX a nyugat-európai mutatókkal együtt jókora mínuszban volt reggel, tíz óra után azonban előbb lassabban, majd ütemesen erősödni kezdett. Záráskor már 25 410 ponton állt az index, ami 0,7 százalékos többletet jelentett. A forgalom – 42 milliárd forintnyi kötési összértékkel – jelentős volt.
A vezető részvények közül a legjobban a Richter teljesített, a gyógyszerrészvény 5,4 milliárd forintos forgalom mellett 3,1 százalékkal, 39 000 forintra erősödött, pedig a kereskedés első két óráját még a negatív tartományban töltötte. Szembetűnő volt a napközbeni fordulat az OTP piacán is. A bankrészvényekkel a délelőtt folyamán még 8900 forint környékén kereskedtek, majd kora délután lendületes erősödés indult. Az utolsó papírok 0,9 százalékos pluszban, 9199 forinton cseréltek gazdát. A Mol 0,9 százalékkal, 22 200 forintra gyengült, a Magyar Telekom pedig 1,3 százalékkal, 1045 forintra erősödött.
Jól szerepelt az Egis is, a társaság részvényei 1,5 százalékkal, 22 490 forintra drágultak. A Fotex egy százalékkal gyengült, hasonlóan az Econethez, melynek értéke 1,1 százalékkal, 177 forintra csökkent. Jókora forgalom volt a Graphisoft piacán, a papírok többsége 2273 forinton cserélt gazdát.
