Egyelőre bejöttek a korábbi jóslatok, az euró jegyzése a hétfői 244,80 forint után 245,20 és 246 forint között mozgott a tegnapi kereskedésben. Kolba Miklós, az ING devizakereskedője alacsony forgalomról számolt be, hozzátéve, hogy a régióban is hasonlóan telt a nap. A dollár jegyzése – miután a vártnál jobb amerikai inflációs adat napvilágot látott – megközelítette a 180 forintos szintet, igaz, innen korrigált az árfolyam és késő délután 180,80 forinton kereskedtek az amerikai devizával.
Továbbra is jelentős érdeklődés mellett zajlanak az ÁKK-aukciók. A három hónapos diszkont kincstárjegyek tegnapi értékesítésén a szokásos két-háromszoros lefedettség helyett közel hétszeres lett a szorzó: a felkínált, 30 milliárdos mennyiségre mintegy 200 milliárd forint értékben nyújtottak be ajánlatot. Az ÁKK nem emelte meg a csomagot. Az elfogadott hozamok 7,73–7,78 százalék között szóródtak, az átlaghozam pedig 7,76 százalék lett, ami a hétfői másodpiaci benchmarkot 16 bázisponttal múlta felül. A három hónapos referenciahozam kivételével itt a többi futamidőre nem mozdultak el jelentősen az értékek.
A kéthetes jegybanki kötvények aukcióján a ma lejáró 485,8 milliárd forinttal szemben 511,3 milliárd forintnyi mennyiség megvételére nyújtottak be igényt a hitelintézetek. A kéthetes MNB-instrumentumok állománya az egy héttel korábbi 1090,6 milliárd forintról 1116,2 milliárdra emelkedett.
