BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Molban volt az erő

2007. április 15. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsdén a vevők voltak többségben pénteken, a BUX a nap folyamán korrekció nélkül erősödött, a mutató így – elsősorban a Molnak és az OTP-nek köszönhetően – két százalékkal, 24 779 pontra emelkedett. A forgalom messze meghaladta az átlagot, összesen 56 milliárd forintnyi üzletet kötöttek.
A kereskedést a két leglikvidebb részvény szinte folyamatos drágulása jellemezte, a Mol 34, az OTP 15 milliárd forint értékben cserélt gazdát. Az olajpapír árfolyama az elmúlt két hétben elrugaszkodott a 20 000 forintos szinttől, és a pénteki, közel ötszázalékos drágulást hozó nap végén már 22 545 forinton állt. A felértékelődés az általános részvénypiaci optimizmus mellett az olajár emelkedésével volt indokolható, ami egész Európában segítette az energiaszektor szereplőit. Az OTP befektetői is örülhettek, a részvény tovább közeledett a korábban erős ellenállásnak számító 9000 forintos határhoz: az utolsó kötésben 1,8 százalékos pluszban, 8819 forinton cseréltek gazdát. A másik két blue chip kimaradt az emelkedésből, a Richter 0,4 százalékkal, 37 495 forintra gyengült, a Magyar Telekom pedig 985 forinton stagnált. A közepes kapitalizációjú papírok közül kiemelkedett a Fotex, a részvény négy százalékkal, 851 forintra erősödött, szintén jelentős, 2,6 milliárd forintos forgalom mellett. További 1,4 százalékkal drágult az Émász, miközben a nap nyertese az Exbus lett, 8,3 százalékos javulással.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet