A nyugat-európai tőzsdékhez hasonlóan optimista hangulatban telt a szerdai kereskedés a BÉT-en. A BUX az egész napot a pozitív tartományban töltötte, a nyitáskori meredek emelkedésből a nap végére azonban kevesebb mint egyszázalékos plusz maradt. A nap nyertesei az osztalékpapírok voltak, miután a befektetőket optimistává tette az eddigi és a következő hónapokra várt hozamcsökkenés. A Magyar Telekom több mint ötmilliárd forintos forgalom mellett a legjobb teljesítményt nyújtotta a blue chipek közül, a távközlési részvény árfolyama kereken ezer forinton, 2,4 százalékos pluszban fejezte be a napot. Nem panaszkodhattak a Richter és a Mol tulajdonosai sem, előbbi egy százalékkal, 37 890 forintra, utóbbi közel fél százalékkal, 21 480 forintra erősödött. Nagy lendülettel kezdett az OTP is: a bankrészvény a délelőtt folyamán több mint két százalékkal, 8800 forint fölé drágult, később felerősödött az eladói oldal, végül a részvény 8685 forinton zárt. A parkett legjobban teljesítő részvénye az Émász volt, az áramszolgáltató, amely szintén jókora részt fizet ki éves nyereségéből, mintegy 130 millió forintos forgalom mellett 3,7 százalékkal értékelődött föl és 22 510 forinton zárt. Jól teljesített még az Állami Nyomda és a TVK, előbbi két százalékkal, 10 000 forintra, utóbbi 1,7 százalékkal, 7400 forintra erősödött. Az FHB 2222 forintra drágult, miközben a Synergon és az Econet több mint egy százalékot veszített értékéből.
