BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kitartott a gyógyszerszektor

2007. április 5. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BÉT részvénypiacán az optimisták voltak többségben, a BUX a főbb nyugat-európai tőzsdemutatókhoz hasonlóan kismértékű többletet ért el. Az index a kereskedés első fél órájában meredeken esett, bő 200 pontos zuhanás után azonban feléledtek a vevők és visszaemelték a reggeli szintre. A 23 956 pontos záróérték 0,4 százalékos többletnek felelt meg.
Az index pozitívuma elsősorban ismét a gyógyszergyártóknak volt köszönhető. Molnár Lajos egészségügyi miniszter szerda délutáni lemondása óta töretlen optimizmus jellemzi a Richter és az Egis befektetőit, előbbi 1,5 százalékkal, 36 550 forintra, utóbbi 3,6 százalékkal, 22 280 forintra erősödött tegnap. A másik három blue chip nem produkált nagy elmozdulást, az OTP 0,6 százalékkal, 8585 forintra drágult, ami elsősorban a kereskedés utolsó perceiben érkező vételi megbízásoknak volt köszönhető. A Mol és a Magyar Telekom veszített értékéből: az olajpapír 0,5 százalékkal, 21 500 forintra értékelődött le, a telekomrészvény pedig 0,3 százalékkal lett olcsóbb és 950 forinton zárt.
Eredményes napot tudhattak maguk mögött az FHB befektetői is, a bankrészvény több mint két százalékkal, 2180 forintra erősödött. Veszteséget ért el viszont a TVK és a Danubius, előbbi 1,7 százalékkal, 7060 forintra, utóbbi 1,2 százalékkal, 8300 forintra gyengült. A 3003 forintos ajánlati ár fölött kereskedtek a Linamar részvényeivel, az utolsó kötés 3050 forinton született, ami 1,4 százalékos többletnek felelt meg.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet