BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szárnyaltak a gyógyszergyártók

2007. április 4. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pozitív tartományban töltötte a szerdai napot a BUX, az optimista hangulatot a tengerentúli tőzsdék keddi szárnyalása alapozta meg. A kereskedés végén 0,9 százalékos pluszban, 23 871 ponton állt a mutató. A forgalom több mint negyvenmilliárd forint volt. Az index többlete elsősorban a gyógyszergyártóknak volt köszönhető, a Richter 2,9 százalékkal, 36 000 forintra, az Egis 3,4 százalékkal, 21 500 forintra drágult.
Az árfolyamok emelkedését az általános részvénypiaci optimizmus mellett Molnár Lajos lemondása is segíthette, az egészségügyi miniszter nevéhez kapcsolható reformok ugyanis jelentősen csökkentik elsősorban az Egis, de a Richter profitját is. A kisebbik gyógyszergyártó a hír megjelenése után, a kereskedés utolsó másfél órájában több mint három százalékkal drágult. A Magyar Telekom 953 forinton stagnált, míg az OTP egy százalékkal, 8530 forintra, a Mol 0,3 százalékkal, 21 600 forintra drágult.
A kisebb papírok közül a keddi nap nagy nyertesei, a Rába és a Synergon ismét többletet mutattak, a gépgyártó részvényei további egy százalékkal, 1535 forintra izmosodtak, míg az informatikai papírok 1,3 százalékkal, 1510 forintra értékelődtek föl. Jelentős erősödést mutatott a Danubius is, a 8400 forintos nap végi jegyzés 2,4 százalékos többletnek felelt meg. Jókora napon belüli elmozdulást produkált a Humet, a 70 forintról startoló részvény előbb 80 fölé emelkedett, majd visszaesett 73 forintig, ami még így is 4,3 százalékkal múlta fölül a keddi záróárat.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet