BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Helybenhagyták a Slovnaft büntetését

2007. március 29. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pozsonyi kerületi bíróság csütörtökön helybenhagyta azt a korábbi bírósági döntést, amelynek értelmében a Mol többségi tulajdonában lévő Slovnaft szlovák olajtársaságnak ki kellett fizetnie az 1,34 milliárd szlovák koronára rúgó (kb. 10 milliárd forint) pénzbírságot. Ezt a büntetést még a Dzurinda-kormány vetette ki 2005-ben a társaságra, mégpedig azért, mert az Ivan Miklos vezette pénzügyminisztérium szerint a Slovnaft 2002 és 2004 között megsértette az árfegyelmet, továbbá aránytalanul magas nyereségre tett szert.
„A Slovnaft nem ért egyet a kerületi bíróság határozatával, ezért a szlovák Legfelsőbb Bíróság elé viszi az ügyet” – nyilatkozta Hana Simková, az olajcég szóvivője, hozzátéve: a szenátus minden bizonnyal csak a pénzügyi tárca érveit mérlegelte, a Slovnaft jogi és tárgyi érveit mellőzte. A társaság még abban az évben kifizette a tetemes bírságot, ám 2005 őszén bíróság elé vitte az ügyet. A Mol-leány napjainkban egy további szankció elé néz, a szlovák versenyhivatal (PMÚ) 300 millió koronás bírsággal fenyegeti, mivel szerinte a cég a nagykereskedőknek nyújtott kedvezmények során egyesekkel szemben diszkriminációt alkalmazott.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet