BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A végén jött a feketeleves

2007. március 28. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Számottevő elmozdulás nélkül folyt a részvények adásvétele tegnap a Budapesti Értéktőzsdén. A BUX a kereskedés nagy részét a pozitív tartományban töltötte, záráskor azonban jelentős mennyiségű eladói megbízás érkezett, aminek következtében a BUX a 0,3 százalékos gyengülést jelentő 23 340 ponton zárt. A forgalom mintegy 30 milliárd forint volt, amelynek felét a Mol adta.
A vezető részvények az OTP kivételével veszteséget szenvedtek el. A Mol a kereskedés jelentős részében a 20 800 forintos szinten forgott, a nap végi eladások azonban 20 580 forintig nyomták le az olajpapír árfolyamát, ami 0,5 százalékos veszteségnek felelt meg a keddi naphoz képest. Kismértékű nyereséget könyvelhettek el az OTP tulajdonosai, a papír árfolyama egy szűk, mindössze 100 forintos sávban ingadozott, majd végül 8560 forinton állapodott meg, ami 0,4 százalékos többletnek felelt meg. A Richter és a Magyar Telekom szintén veszített értékéből, előbbi egy százalékkal, 35 020 forintra, utóbbi 0,4 százalékkal, 928 forintra gyengült. Az Egis 21 300 forinton zárt, ami 0,4 százalékkal múlta alul a keddi árfolyamot.
Emelkedett az Econet kurzusa, a részvény, amely az elmúlt egy hónapban mintegy 50 százalékkal értékelődött fel, további 0,6 százalékkal drágult, az utolsó papírok 158 forintért cseréltek gazdát. Nagyobb elmozdulást produkált a Synergon és a Pannonplast, előbbi 1,6 százalékkal, 1425 forintra, utóbbi 1,5 százalékkal, 4650 forintra erősödött.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet