Az amerikai részvénypiac hétfői feltámadása optimista hangulatot csalt az öreg kontinens börzéire, a BUX ennek megfelelően kedden reggel jókora pluszban nyitott. Az index azonban később megtorpant, záráskor 23 400 ponton állapodott meg, ami 0,6 százalékkal múlta felül az előző napi záróértéket. Az emelkedés élén a 14 milliárd forint értékben gazdát cserélő Mol járt, a nyitás utáni optimista hangulatban az olajpapír 20 800 forint fölé drágult. Később valamelyest csökkent a jegyzés, de a 20 680 forintos záróár még így is 1,6 százalékos nyereségnek felelt meg. A blue chipek közül a legrosszabbul a Richter szerepelt, a részvény reggel még 36 000 forint közelében forgott, az utolsó papírok azonban már 1,3 százalékos mínuszban, 35 380 forinton cseréltek gazdát. Az OTP és a Magyar Telekom tulajdonosai kisebb nyereséget könyvelhettek el, a bankpapír 0,6 százalékkal, 8530 forintra drágult, miközben a telekomrészvény kurzusa 0,3 százalékkal, 932 forintra javult. Szektortársával ellentétben drágult az Egis, az árfolyam 21 390 forinton állt a kereskedés végén, ami 1,1 százalékos drágulásnak felelt meg. Az utóbbi hetekben a spekulánsok kedvencének számító Econet veszített értékéből, a részvény 3,1 százalékkal, 157 forintra gyengült. A nap nyertese az FHB volt, a bankrészvény árfolyama 2,8 százalékkal, 2058 forintra emelkedett. Számottevően drágult még a Synergon és az Exbus, előbbi 1,5 százalékkal, 1403 forintra, utóbbi 2,6 százalékkal, 117 forintra.
