BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem pihentek az eladók

2007. március 26. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egész napos esés jellemezte tegnap a BÉT részvénypiacát, a mutató reggel még a pozitív tartományban nyitott, azonban hamar lefelé vette az irányt. A kereskedés végén a kedvezőtlen amerikai ingatlanpiaci adatok tovább erősítették a pesszimista hangulatot, az index értéke végül 23 267 pontra csökkent, ami 1,6 százalékos gyengülésnek felelt meg. A befektetők érdeklődése egyébként nem volt kimagasló, a forgalom mindössze 17,8 milliárd forintot tett ki.
A vezető részvények kivétel nélkül mínuszban fejezték be a napot, a legrosszabbul a Magyar Telekom tulajdonosai jártak. A papír árfolyama az indexhez hasonló pályát írt le, a nap elején még 960 forintos árfolyam zárásra 929 forintra csökkent, ami a pénteki naphoz képest 2,7 százalékos leértékelődésnek felelt meg. A Richter és az OTP jegyzése egyaránt 1,8 százalékkal csökkent, előbbi 35 850 forinton, utóbbi 8480 forinton cserélt gazdát a kereskedés végén. A Mol megúszta egy százaléknál kisebb veszteséggel, a 20 350 forintos nap végi kurzus 0,7 százalékos mínuszt jelentett.
Az eladók a kisebb papírokat sem kímélték, az utóbbi hetekben jelentős forgalmat generáló econet három százalékkal, 162 forintra gyengült. Az Egis 3,8 százalékkal, 21 160 forintra, a Fotex pedig 1,1 százalékkal, 799 forintra esett. Dacolt az általános pesszimista hangulattal a TVK, a vegyipari cég részvényei 3,6 százalékkal lettek drágábbak. Közel egyszázalékos felértékelődést követően 2880 forinton fejezték be tőzsdei pályafutásukat a BorsodChem-részvények.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet