BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Robbant a TVK árfolyama

2007. március 25. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BUX a péntek délelőtti emelkedést követően kora délután kissé visszaesett, végül azonban napi maximumán, az 1,3 százalékos erősödést jelentő 23 651 ponton zárt. A forgalom meghaladta a 35 milliárd forintot.
A blue chipek a Magyar Telekom kivételével drágultak, a távközlési papír 0,9 százalékkal, 955 forintra gyengült. A legjobban a közel két százalékkal dráguló OTP szerepelt, noha zárás előtt nem sokkal még a negatív tartományban is megfordult. Az utolsó papírok 8634 forinton cseréltek gazdát. Hasonló mértékű többletnek örülhettek a Raiffeisen által felminősített Richter és a több mint 16 milliárd forint értékben gazdát cserélő Mol tulajdonosai. Előbbi 1,8 százalékkal, 36 500 forintra, utóbbi 1,6 százalékkal, 20 500 forintra értékelődött föl. Szektortársával ellentétben gyengült az Egis, a kisebbik gyógyszergyártó 21 995 forinton zárt, ami 0,8 százalékos veszteségnek felelt meg.
Jót tett a TVK jegyzésének Hernádi Zsolt Mol-vezér lapunk pénteki számában megjelent nyilatkozata, miszerint az olajcég nem tervezi a TVK-részvények tőzsdei kivezetését, sőt egy másodlagos részvénykibocsátás is elképzelhető. A papír a hír hatására meredeken emelkedett a nyitás után, majd egy kisebb visszaesést követően több mint 11 százalékos pluszban, 7330 forinton zárt. Nagyobb erősödést produkált még az econet és a Danubius, előbbi 5,7 százalékkal, 167 forintra, utóbbi 3,7 százalékkal, 8195 forintra emelkedett. A nap vesztese az Exbus lett, a részvény 3,4 százalékkal, 113 forintra gyengült.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet