A forintnak jót tett a szerdai amerikai kamatdöntés utáni kommentár, az euró jegyzése 245,70 forinton állt tegnap reggel, ami mintegy másfél forintos gyengülésnek felelt meg a szerda késő délutáni állapothoz képest. Az euró ezután kissé erősödött, a 246,50 forintos szintről fordult ismét lefelé, és késő délután már csak 245,30-on jegyezték. A forgalom nem volt jelentős. Érdemes lesz odafigyelni az MNB hétfői kamatdöntésére, amelyet követően talán a jegybank sáveltörléssel kapcsolatos álláspontjáról is megtudhatnak valamit a befektetők. A dollár a Fed kamatdöntését követően mind az euróval, mind a forinttal szemben gyengült, csütörtök délután az amerikai fizetőeszköz egy egységéért 183,50 forintot kellett adni.
A 12 hónapos diszkontkincstárjegyek aukcióján a felajánlott 40 milliárd forintnyi mennyiségre 91,7 milliárdnyi ajánlat érkezett. Az elfogadott hozamok 7,50 és 7,56 százalék között szóródtak, az átlag 7,53 százalék volt, ami öt bázisponttal alacsonyabb a szerdai másodpiaci referenciahozamnál. A másodlagos állampapírpiacon további hozamcsökkenést lehetett megfigyelni, a hat-, illetve 12 hónapos referenciamutató kivételével csupán kismértékű, az említett két lejárat esetében pedig 10, illetve 11 bázispontos csökkenés történt.
