A Budapesti Értéktőzsdén a kedd reggeli optimizmust követően az eladók kerültek többségbe, így a BUX hamar visszacsúszott a negatív tartományba. Az index 23 172 ponton állt a kereskedés végén, ami 0,5 százalékos gyengülésnek felelt meg. A forgalom alacsonyabb volt a megszokottnál, összesen 17 milliárd forintnyi papír cserélt gazdát.
A blue chipek közül a Mol és a Magyar Telekom több mint egy százalékkal gyengült, előbbi 1,7 százalékkal, 20 050 forintra, utóbbi 1,5 százalékkal, 951 forintra. Mindkét részvény árfolyama jelentős eladói nyomás alá került a kereskedés végén. A Richter és az OTP ezzel szemben szerény nyereséggel zárta a napot, a gyógyszerpapír 0,7 százalékkal,
36 570 forintra, a bankrészvény 0,3 százalékkal, 8322 forintra erősödött. Szektortársával ellentétben veszített értékéből az Egis, a társaság részvényei 1,1 százalékkal, 23 100 forintra értékelődtek le.
A nap nyertesei a Linamar és az Econet voltak. Előbbi a közel hatszázalékos felértékelődést jelentő 3299 forinton fejezte be a napot, ami már tíz százalékkal magasabb az anyacég 3003 forintos vételi ajánlatánál. (Az ajánlattal kapcsolatban ma tart sajtótájékoztatót a cég.) Az Econet folytatta menetelését, a közel egymilliárd forint értékben gazdát cserélő papír 140 forintról indult és egészen 159 forintig emelkedett, ami több mint 15 százalékos javulásnak felelt meg. Számottevő elmozdulást produkált még a Pannonplast és a Phylaxia, előbbi 3,5 százalékkal, 4400 forintra, utóbbi 4,5 százalékkal, 70 forintra drágult.
