BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Belehúzott az OTP

2007. március 19. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hosszú hétvégét követően optimista hangulat uralkodott a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX a nap nagy részét a pozitív tartományban töltötte, záráskor 23 290 ponton állt, ami egyszázalékos javulásnak felelt meg. A hétfői erősödés különösen a múlt hét szerdai zárószakasz után tekinthető jelentősnek. Akkor, a négynapos hétvége előtt ugyanis az utolsó kötésekkel – az OTP kivételével – jelentősen, mintegy két-két százalékkal drágultak a blue chipek, így a tegnapi kereskedést már ezen a magasabb szinten kezdték meg.
A blue chipek legjobbja az OTP volt hétfőn, árfolyama 3,2 százalékkal emelkedett. A közel 15 milliárd forint értékben gazdát cserélő bankpapír már a kereskedés elején is jókora pluszt mutatott, ami később tovább nőtt, az utolsó részvények 8300 forinton cseréltek gazdát. Ugyancsak javított a Magyar Telekom, a részvény 965 forintos nap végi kurzusa 1,8 százalékos felértékelődést jelentett. A másik két blue chip a negatív tartományban fejezte be a napot, a Mol 1,3 százalékkal, 20 390 forintra, a Richter 0,4 százalékkal, 36 300 forintra gyengült.
A kisebb papírok között továbbra is az econet a befektetők kedvence, az újdonsült BUX-tag mind forgalmával, mind erősödésével felhívta magára a figyelmet. A közel kétszázmillió forint értékben gazdát cserélő részvény hét százalékkal, 138 forintra javult. A Fotex 783 forintos záróára háromszázalékos erősödést jelentett, miközben a Rába közel kettő, az FHB pedig 1,7 százalékkal ért többet, mint múlt hét szerdán.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet