Az amerikai részvényindexek keddi zuhanása megadta a pesszimista alaphangot a szerdai kereskedéshez, a BUX jókora mínuszból, 22 500 pont közeléből indult. Az index a negatív start után lassan emelkedett, majd a záró szakaszban – ritkán látott módon – közel 300 pontot ugrott. A nap végi meredek emelkedésből az OTP kivételével minden blue chip kivette a részét, a bankpapír viszont 1,8 százalékos mínuszban, 8041 forinton zárt. A másik három részvény az utolsó kötések során – jelentős forgalom mellett – mintegy két százalékkal drágult.
