Az amerikai részvényindexek keddi zuhanása megadta a pesszimista alaphangot a szerdai kereskedéshez, a BUX jókora mínuszból, 22 500 pont közeléből indult. Az index a negatív start után lassan emelkedett, majd a záró szakaszban – ritkán látott módon – közel 300 pontot ugrott, így minimális pluszban, 23 063 ponton fejezte be a szerdai kereskedést. A forgalom meghaladta az átlagot, összesen 35 milliárd forintnyi részvény cserélt gazdát.
A nap végi megugrásból az OTP kivételével minden blue chip kivette a részét, a több mint 16 milliárd forint értékben gazdát cserélő bankpapír viszont 1,8 százalékos mínuszban, 8041 forinton zárt. A másik három papír az utolsó kötések során mintegy két százalékkal drágult, jelentős forgalom mellett. A 910 forint közeléből induló Magyar Telekom 1,9 százalékos pluszban, 948 forinton, a reggel még 35 000 forinton is megforduló Richter 1,4 százalékos nyereséggel, 36 450 forinton zárt. A Mol 20 650 forinton fejezte be a napot, 0,2 százalékkal meghaladva a keddi záróárat. Az Egis esetében is hasonló megugrás következett be, a gyógyszergyártó jegyzése a nap végén több mint három százalékkal emelkedett. Az utolsó papírok 23 650 forinton cseréltek gazdát, 3,3 százalékkal magasabban a keddi záróárnál. A Rába, az Econet és a Pannonplast esetében elmaradtak a jelentős nap végi vételek, a gépgyártó két százalékkal, utóbbi kettő három százalékkal gyengült.
