A negatív tartományban fejezték be a tegnapi napot a főbb nyugat-európai részvényindexek, a DAX, a CAC és az FTSE–100 1,2–1,4 százalékkal gyengült. A befektetők pesszimizmusa az amerikai jelzálogpiaccal kapcsolatos negatív hírekkel volt magyarázható. Ennek megfelelően az öreg kontinensen elsősorban a pénzügyi társaságok részvényeitől igyekeztek szabadulni a befektetők, jelentősen gyengült a Royal Bank of Scotland és a Credit Suisse is. Ugyancsak eladók uralták a Swisscom piacát, miután a társaság eredménye elmaradt az elemzők várakozásától.
Az amerikai részvényindexek a negatív start után valamelyest ledolgoztak hátrányukból, lapzártánkkor azonban újra lejtőre kerültek. A Dow 0,9, a Nasdaq 1,2 százalékos mínuszban fejezte be a kereskedés első felét. A pesszimista hangulathoz a jelzálogpiaccal kapcsolatos aggodalmak mellett a kiskereskedelmi szektor vártnál szerényebb teljesítménye járult hozzá. Az esést a pénzügyi társaságok vezették: a Citigroup másfél, a Lehman Brothers háromszázalékos mínuszban állt lapzártánkkor. A pénzügyi szektorban ennél sokkal nagyobb veszteségek is voltak, az Accredited Home Lenders például 60 százalékkal zuhant. A Countrywide Financial több mint három százalékkal értékelődött le, amihez az általános pesszimista hangulat mellett a Bank of America leminősítése is hozzájárult. Emelkedett viszont a Qualcomm jegyzése, ami a társaság megemelt profitvárakozásának volt köszönhető.
A dollár gyengült az euróval szemben: az árfolyam 1,3210-en állt lapzártánkkor.
