BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább drágult az econet

2007. március 12. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tegnapi nap a reggeli optimizmus és az utána következő folyamatos esés jegyében telt a Budapesti Értéktőzsdén. Nap elején a BUX bő egyszázalékos pluszban is járt, majd a nemzetközi indexekkel együtt visszacsúszott a negatív tartományba. Záráskor 22 842 ponton állt a mutató, ami 0,5 százalékos gyengülést jelentett a pénteki naphoz képest. A forgalom közel 24 milliárd forint volt.
A leglátványosabb fordulat a Mol piacán következett be, a délelőtt még a 20 900 forintos szintet közelítő jegyzés lendülete hamar megtört, majd folyamatosan lefelé tartott. A papír gyengüléséhez az olajár esése is hozzájárult. Az utolsó részvények 20 400 forinton cseréltek gazdát, ami egyszázalékos gyengülést jelentett. A blue chipek közül egyedül a Magyar Telekom drágult, 935 forintos nap végi jegyzése 0,5 százalékos erősödést takar. A Molhoz hasonló utat járt be az OTP és a Richter, előbbi 0,6 százalékkal, 8053 forintra, utóbbi 0,4 százalékkal, 35 800 forintra csökkent.
A kisebb papírok közül kiemelkedett a múlt héten is aktív econet, a részvény félmilliárd forintos forgalom mellett közel hat százalékkal, 131 forintra drágult. Nap végén felerősödött az eladói oldal az Egis piacán, így a gyógyszergyártó 1,5 százalékkal, 22 855 forintra gyengült. Csökkent a Synergon és az FHB árfolyama is, előbbi 1,4 százalékos mínuszban, 1302 forinton, utóbbi 0,5 százalékos veszteséggel, 1915 forinton fejezte be a napot. A nap nyertese 6,1 százalékos felértékelődésével a Humet lett.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet