BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hamvába holt az emelkedési kísérlet

2007. március 11. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy délutáni emelkedési kísérlettől eltekintve a 23 000 pontos szint körül ingadozott a BUX értéke pénteken. A kedvező amerikai makroadatok utáni optimista hangulatban – ami egyébként a nyugat-európai tőzsdéken is érezhető volt – megugrottak a jegyzések, később azonban elfogyott a lendület, és az árfolyamok visszacsúsztak a negatív tartományba. Az index 22 963 ponton fejezte be a napot, ami 0,2 százalékos mínusznak felelt meg. A forgalom átlagos volt, összesen húszmilliárd forint értékben kötöttek üzleteket.
A blue chipek az indexhez hasonlóan nem mutattak jelentős elmozdulást, a 930 forinton stagnáló Magyar Telekom kivételével kismértékű veszteséget könyveltek el. Az OTP jegyzése 0,2 százalékkal, 8103 forintra, a Molé 0,3 százalékkal, 20 600 forintra csökkent a kereskedés végére. A Richter 0,7 százalékkal, 35 960 forintra gyengült, miközben az Egis minimális erősödést követően 23 205 forinton fejezte be a napot.
A kisebb papírok közül kiemelkedett az econet, melynek árfolyama két hullámban 124 forintig emelkedett, ez közel 13 százalékos felértékelődésnek felelt meg. A nap nyertese címet kiérdemlő részvény délutáni erősödéséhez vélhetően hozzájárult az is, hogy a Danubius, a Rába és a Pannonplast mellett bekerült az új BUX-kosárba. Jókora erősödést produkált a Linamar is, a papír a 3003 forintos ajánlati ár fölött forgott, a napot 3,3 százalékos pluszban, 3150 forinton fejezte be. A Graphisoft Park 1,6 százalékkal lett olcsóbb, miközben az FHB egy százalékkal drágult.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet